9 sierpnia 2022 10:49
zestaw kominkowy loft
By Bartosz Zawadzki

Kominek w stylu loft – jakie akcesoria należy do niego dobrać?

Kominek w mieszkaniu gwarantuje przyjemne ciepło, ale również nastrój, który staje się sielski i przytulny. Warto pamiętać, że kominek powinien pasować do wystroju wnętrza. Należy również zadbać, by zestaw kominkowy tworzył spójną całość z wnętrzem. Jak powinien wyglądać zestaw kominkowy loft i z jakich elementów powinien się składać?

Jakie elementy powinien zawierać zestaw kominkowy?

Zestaw kominkowy loft jest niezbędny, gdy w naszym domu znajduje się kominek. Trzeba pamiętać, że jest to zestaw kominkowy powinien zawierać sprzęt, który umożliwi dokładne wyczyszczenie kominka.

Zestaw kominkowy loft powinien być wyposażony w szczypce, dzięki którym można bezpiecznie podrzucić drewno do paleniska. Należy pamiętać, że temperatura w kominku jest wysoka i zbytnie zbliżenie rąk grozi poparzeniem.

Pogrzebacz jest niezbędny do odpowiedniego ułożenia drewna w palenisku. To właśnie nim przesuwamy szczapy tak, by dobrze się paliły. Chcąc posprzątać popiół oraz wszystkie niedopałki konieczne będzie użycie szczotki oraz szufelki, która również powinna znajdować się w zestawie kominkowym loft.

Zestaw kominkowy loft powinien być również wyposażony w węglarkę, w której można przechowywać opał. Pięknie wygląda drewno, które jest ułożone w koszu wiklinowym lub kostki brykietu, które schowamy w metalowej węglarce.

Warto pamiętać, że kominek powinien być zabezpieczony szklaną osłoną. Jest to ważne przede wszystkim w tych domach, w których są małe dzieci lub zwierzęta.

Jak wybrać zestaw kominkowy loft?

Styl loft lubi proste, surowe rozwiązania. Ozdoby i dekoracje nie są mile widziane. We wnętrzach loft króluje minimalizm. Bardzo pożądane jest wyposażenie w kolorze czarnym. Mosiądz również będzie się pięknie prezentował.

Wybierając zestaw kominkowy loft warto skoncentrować się na tych modelach, które wykonane są z metalu. Oczywiście czarnego. Potrzebne akcesoria można przechowywać na stojaku, który jest okrągły lub przypomina wieszak.

Wybierając zestaw kominkowy loft nie można również zapomnieć o koszu na drewno. Można wykorzystać kosz metalowy, który przypomina łódkę. Szczapy drewna świetnie będą wyglądały również w koszu, który jest metalowy i prosty.

Wybierając zestaw kominkowy można również postawić na proste półki, które ustawione przy ścianie będą idealne do przechowywania drewna. Warto zdecydować się na konstrukcje wykonane z metalu.

Kominek w mieszkaniu to niesamowita atrakcja. We wnętrzach loft sprawdzą się proste, metalowe konstrukcje, które są surowe i nie posiadają zbędnych dekoracji. Dokładnie takie powinny być również zestawy kominkowe, które są uzupełnieniem stylizacji wnętrza.